Results / Eredmények
26/12/2016, Monday:
10:00 ITA – CHN 0:2
10:20 BAH – CZE 1:1
10:40 MNE – PER 3:2
11:00 CRO – CAN 1:2
11:20 FRA – SWE 1:2
11:40 ROU – HUN 0:0
12:00 Pause
12:30 EST – QAT 2:1
12:50 FIN – NGA 0:0
13:10 EGY – AUS 1:1
13:30 KAZ – BRA 0:2
13:50 GER – KOR 0:0
14:10 SUI – SVK 1:1
14:30 Lunch Pause
15:30 UKR – CMR 1:0
15:50 DEN – COL 1:2
16:10 ESP – CHI 1:1
16:30 CIV – RSA 1:0
16:50 ITA – EGY 0:0
17:10 BAH – KAZ 1:1
17:30 Pause
18:00 MNE – GER 1:2
18:20 CRO – SUI 1:1
18:40 FRA – UKR 0:0
19:00 ROU – DEN 0:1
19:20 EST – ESP 1:1
19:40 FIN – CIV 3:0
20:00 Opening Ceremony
27/12/2016, Tuesday:
10:00 AUS – CHN 0:0
10:20 BRA – CZE 3:2
10:40 KOR – PER 2:2
11:00 SVK – CAN 1:2
11:20 CMR – SWE 2:3
11:40 COL – HUN 1:3
12:00 Pause
12:30 CHI – QAT 2:2
12:50 RSA – NGA 3:1
13:10 AUS – ITA 1:1
13:30 BRA – BAH 3:2
13:50 KOR – MNE 1:2
14:10 SVK – CRO 3:1
14:30 Lunch Pause
15:30 CMR – FRA 1:0
15:50 COL – ROU 1:1
16:10 CHI – EST 3:1
16:30 RSA – FIN 1:0
16:50 CHN – EGY 2:1
17:10 CZE – KAZ 2:1
17:30 Pause
18:00 PER – GER 0:1
18:20 CAN – SUI 0:1
18:40 SWE – UKR 2:4
19:00 HUN – DEN 2:3
19:20 QAT – ESP 3:0
19:40 NGA – CIV 1:2
20:00 Afterparty (DJ Mercuel)
31/12/2016, Saturday:
12:00 CHN – CZE 1:2
12:30 AUS – BRA 2:2 - 0:2 with penalities
13:00 GER – SUI 3:2 - after Extra Time
13:30 MNE – CAN 1:3
14:00 Pause
14:15 UKR – HUN 2:2 - 0:1 with penalities
14:45 SWE – DEN 0:2
15:15 CHI – RSA 1:2 - after Extra Time
15:45 EST – CIV 1:4
16:15 Lunch Pause
16:45 CHN – AUS 1:0
17:10 SUI – MNE 2:0
17:35 UKR – SWE 0:1 - after Extra Time
18:00 CHI – EST 3:1
18:25 Pause
18:40 CZE – BRA 1:3
19:05 Dinner Pause
20:40 Legends Cup Semi-Final 1
21:00 Legends Cup Semi-Final 2
21:20 Legends Cup Bronze Medal Game
21:40 Legends Cup Final
22:00 New Year's Eve Party (DJ Mercuel)
23:45 Firework
01/01/2017, Sunday:
12:00 GER – CAN 2:4
12:30 HUN – DEN 3:3 - 2:1 with penalities
13:00 RSA – CIV 3:0
13:30 AUS – MNE 2:0
13:50 UKR – EST 1:2 - after Extra Time
14:10 Pause
14:40 CHN – SUI 3:1
15:00 SWE – CHI 3:2 - after Extra Time
15:20 CZE – GER 1:2
15:40 DEN – CIV 2:3
16:00 Pause
16:30 MNE – UKR 2:3
17:00 AUS – EST 1:0
17:30 SUI – CHI 3:2
18:00 CHN – SWE 1:2 - after Extra Time
18:30 Pause
19:00 BRA – CAN 3:3 - 1:0 with penalities
19:30 HUN – RSA 3:4
20:00 CZE – DEN 2:1
20:30 GER – CIV 3:2
21:00 CAN – HUN 2:2 – 1:2 with penalities
21:30 BRA – RSA 4:2
22:00 Prize Giving Ceremony
22:15 Closing Ceremony
Final Results / Végeredmény
1. Brazil / Brazília
2. South Africa / Dél-Afrika
3. Hungary / Magyarország
4. Canada / Kanada
5. Germany / Németország
6. Cote d'Ivoire / Elefántcsontpart
7. Czech Republic / Csehország
8. Denmark / Dánia
9. Sweden / Svédország
10. China / Kína
11. Switzerland / Svájc
12. Chile / Chile
13. Australia / Ausztrália
14. Estonia / Észtország
15. Ukraine / Ukrajna
16. Montenegro / Montenegró